فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: دشمن در جنگ نرم که سال گذشته طراحي کرد نشان داد ماهيت اصلي انقلاب اسلامي در ابعاد سياسي و فرهنگي را نشانه گرفته است.

به گزارش ايسنا به نقل از سپاه‌نيوز سردار سرلشکر محمدعلي جعفري در همايش بزرگ فرماندهان و مسوولين نيروي زميني سپاه که در مشهد مقدس برگزار شد، حفظ نظام جمهوري اسلامي را تنها در پرتو محتواي غني آن که ايستادگي و پايداري در مقابل دشمن و دفاع از احکام اسلامي همراه با عدالت محوري است، دانست و اظهار كرد: هرچه ارزش‌هاي اسلامي و الهي وجود دارد همه در محتواي انقلاب اسلامي نهفته است.

وي افزود: پايبندي بر اصول جمهوري اسلامي و محتواي غني آن امروز براي برخي از کساني که زماني انقلابي بودند و خود را در کنار امام مي‌دانستند دشوار شده است و هرچه انقلاب اسلامي جلوتر مي‌رود انقلابي ماندن و همراهي کردن انقلاب، سخت‌تر مي‌شود.

فرمانده کل سپاه با تشريح مراحل انقلاب اسلامي پس از پيروزي انقلاب و استقرار نظام اسلامي دشوارترين و پرريزش‌ترين مرحله انقلاب را تطبيق اسلامي کردن ديدگاه‌ها و تفکرات دولتمردان بر اصول اسلام ناب محمدي(ص) برشمرد و خاطرنشان كرد: عمده مشکل‌ها، چالش‌ها و ريزش‌هايي که انجام مي‌شود در مرحله اسلامي شدن دولت است؛ چون عده‌اي نمي‌توانند خود را با روند روبه پيشرفت انقلاب اسلامي و تحقق عدالت اسلامي هماهنگ کنند به همين خاطر دچار ريزش مي‌شوند.

وي تصريح کرد: براي تشکيل جامعه اسلامي نبايد اصول مسلم و قطعي اسلام و فرمايشات امام راحل، به دليل ملاحظات سياسي زيرپا گذاشته شود.

وي گسترش و جهاني شدن انقلاب اسلامي را يکي از آرزوهاي امام(ره) دانست و اظهار كرد: مسير حرکت کنوني انقلاب اسلامي نسبت به دوران سازندگي و اصلاحات روبه رشد و پيشرفت است.

فرمانده کل سپاه تشخيص نيازهاي انقلاب و شناخت تهديدات را در هر برهه از زمان مهم ارزيابي کرد و افزود: انقلاب اسلامي با اين سرعت که به پيش مي‌رود در هر برهه از زمان با تهديدات خاصي مواجه مي‌شود و شناخت تغيير تهديدات عليه نظام در اين گذر زماني، بسيار مهم و ضروري است.

وي وظيفه سپاه را حراست از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي آن معرفي و تاکيد کرد: وظيفه سپاه، پاسداري از انقلاب اسلامي است و پاسداران به ويژه فرماندهان و مسوولين سپاه بايد براي شناخت اين تهديدات، از بصيرت و قدرت تجزيه و تحليل بالا و همچنين درک انقلابي عميق برخوردار باشند.

وي "تعهد" و "تخصص" را دو رکن اساسي براي پاسداري از انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي برشمرد و يادآور شد:اعضاي هر مجموعه از سپاه بايد داراي تخصص لازم براي بهره‌گيري از فن‌آوري‌هاي روز باشند ولي اين تخصص به تنهاييي کافي نبوده و معنويت، عشق و داشتن روحيه انقلابي محور قدرت سپاه براي پيشبرد مأموريت‌ها در راستاي انقلاب اسلامي است.

اين عضو شورايعالي امنيت ملي کشور تلاش‌هاي انجام شده در طرح تحول و تعالي سپاه را برپايه افزايش کيفيت و آمادگي سپاه براي پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي دانست و افزود: هدف سپاه آمادگي و افزايش توان بيشتر و تخصصي کردن ماموريت‌ها براي مقابله با همه تهديدات اعم از سخت، نيمه سخت و نرم دشمن است تا سپاه بتواند در همه ابعاد از انقلاب اسلامي دفاع کند.

وي حضور بسيج در بدنه سپاه را سبب معنويت افزايي و ارتقاي روحيه انقلابي پاسداران دانست و تاکيد کرد: بسيج دو بخش نظامي و غيرنظامي دارد که فعاليت نظامي برعهده نيروي زميني سپاه با محورقراردادن گردان‌هاي امام حسين(ع) و در بخش غيرنظامي و مقابله با تهديدات نرم بسيج مستضعفين وظيفه آموزش و سازماندهي بسيجيان غير نظامي را برعهده دارد.

وي در پايان گفت: مجموعه سپاه به ويژه نيروي زميني و بسيج مستضعفين، براي تخصصي کردن ماموريت سازمان خود، روزآمدسازي لوازم و تجهيزات، آموزش و امکانات خاص همراه با يادگيري تاکتيک‌ها و تکنيک‌هاي تخصصي را بايد همواره مد نظر قرار دهند.


رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.