شیعه آنلاین: بلافاصله پس از صدور چنین فتوایی جنجالی از سوی «قرضاوی»، واکنش های شدیدی از سوی چهره ها و شخصیت های مختلف دینی و رسانه ای جهان عرب به وی نشان داده شد.

«یوسف قرضاوی» چهره سرشناس اهل سنت جهان عرب سه روز پیش طی اظهاراتی تعجب برانگیز با صدور فتوایی جدید مصرف نوشیدنی‌هایی که مقدار کمی الکل دارند را حلال اعلام کرد. «قرضاوی» در ادامه گفت: البته به شرط اینکه مقدار الکل این نوشیدنی بیش از نیم درصد نباشد زیرا این مقدار هیچ تأثیری در مسأله حلال و حرام بودن آن ندارد! این مقدار الکل انسان را مست نمی‌کند از همین رو حرام نیست!

بلافاصله پس از صدور چنین فتوایی جنجالی از سوی «قرضاوی»، واکنش های شدیدی از سوی چهره ها و شخصیت های مختلف دینی و رسانه ای جهان عرب به وی نشان داده شد.

در همین راستا «عبداللطیف آل محمود» سردبیر روزنامه قطری «الشرق» در سرمقاله اخیر خود نوشت: فتوای اخیر «قرضاوی» در بین عوام مردم هم بلبله و جنجالی عظیم آفرید. ما و شیخ «قرضاوی» به صادر شدن چنین فتوایی نیاز نداشتیم. بدون شک این فتوا راه را برای آنانی که می‌خواهند مشروبات الکلی مصرف کنند، باز خواهد کرد. این گونه افراد با آوردن دلیل و تکیه بر این فتوا که به اصطلاح در قرآن و سنت آمده، مصرف نوشیدنی با الکل کم را آغاز کرده و اندک اندک بر مقدار آن می افزایند.

سردبیر روزنامه قطری «الشرق» در ادامه سرمقاله خود افزود: اگر مبنی مست نشدن است، بنده اطمینان می دهم که شش دهم و نیز هفت دهم و حتی هشت دهم درصد نیز انسان را مست نمی‌کند. پس چگونه می‌توان حد و مرز حلال و حرام بودن این مسأله را تعیین کرد؟!

در همین حال «یوسف قرضاوی» در پاسخ به اعتراضات بسیار زیادی که به این فتوای وی انجام شده، طی گفتگویی به خبرگزاری فرانسه گفت: علت این اعتراضات و جنجال به وجود آمده، عدم فهم درست فتوا بوده است. فتوای بنده در پاسخ به استفتائی صادر شد که در مورد نوشیدنی‌های نیروزا بود. این نوشیدنی‌های نیروزا هم در تمام فروشگاه‌‎ها یافت می‌شود.

در همین راستا «عبدالحمید أنصاری» رئیس دانشکده اصول دین و شریعت اسلامی قطر در واکنش به این فتوای «قرضاوی» گفت: بنده از این ناحیه که باید امور را بر مردم آسان کرد، در این فتوا با شیخ «یوسف قرضاوی» هم رأی هستم اما نسبت به این مسأله که هر چهره دینی به خود اجازه می‌دهد که در تمام امور زندگی از فلک گرفته تا سیاست و دین و غیره فتواهای عجیب و غریب صادر کرده و برای زندگی مردم تعیین و تکلیف کند، انتقاد شدیدی دارم. این مسأله باعث می‌شود که مردم فراری شوند و از زیر مسئولیت دوش خالی کنند.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.