تاريخ : | | نویسنده : iraks
فارس: شاتل فضايي آتلانتيس به همراه سرنشينانش آماده آخرين فرود خود شد.

شاتل فضايي آتلانتيس بعد از 12 روز و رساندن تجهيزات جديد به ايستگاه بين‌المللي فضا، امروز به آخرين مأموريت فضايي خود پايان مي‌دهد و به زمين و خانه اصلي خود بر مي‌گردد.

مقامات نسا اعلام كردند كه دو زمان فرود براي پايان مأموريت آتلانتيس در نظر گرفته شده تا اگر هوا نامساعد بود، در زمان بعدي تعيين شده، اين شاتل به همراه سرنشينانش به زمين بنشينند.
سخنگوي ناسا گفت:‌ هوا در صبح روز چهارشنبه در مركز فضايي كندي در فلوريدا ابري خواهد بود و براي فرود مناسب نيست.

وي افزود: اگر هوا براي فرود در روز چهارشنبه مساعد نبود و شاتل را تهديد مي‌كرد، آتلانتيس روز پنج‌شنبه در مركز فضايي كندي در فلوريدا به زمين مي‌نشيند و اما اگر هوا روز پنج‌شنبه نيز مساعد نبود، روز جمعه اين شاتل در پايگاه نيروي هوايي ادوارد در كاليفرنيا به زمين خواهد نشست.

فضانوردان در اين مأموريت 3 راهپيمايي فضايي انجام دادند و سيم‌كشي جديد آمونياكي و كابل‌هاي جديد را وصل كردند و همچنين اين فضانوردان باتري‌هاي ايستگاه فضايي را تعويض كردند.

اين فضانوردان در طي اين مأموريت آزمايشگاه فضايي روسيه را كه اتاقكي به مساحت 6 متر مربع بود با كمك بازوهاي روباتيك روي ايستگاه فضايي نصب كردند.

آتلانتيس به همراه خود 6 باتري به وزن 375 پوند (170 كيلوگرم) به ايستگاه فضايي آورده است كه فضانوردان اين باتري‌ها را در طي 3 راهپيمايي فضايي روي ايستگاه بين‌المللي فضا نصب كردند.

آخرين مأموريت شاتل فضايي آتلانتيس روز جمعه 24 ارديبهشت از مركز فضايي كندي در فلوريدا آغاز شد و بعد از 2 روز سفر به ايستگاه بين‌المللي فضا رسيد.

نخستين پرواز شاتل آتلانتيس در سال 1985 انجام شد و از آن‌زمان تاكنون اين شاتل 32 پرواز انجام داده و در طي اين مدت فضانوردان و تجهيزات مختلف را به همراه خود به مدار زمين برده است.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.