فارس: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز شتاب توليد علم در جمهوري اسلامي ايران 5/11 برابر سرعت متوسط توليد علم در جهان است.

حجت‌الاسلام سيد محمدحسن ابوترابي‌فرد ظهر امروز در سومين همايش دانش‌آموختگان و دانشجويان بورسيه غيرايراني دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور كه در سالن شهيد رجايي قزوين برگزار شد، اظهار داشت: گوياترين سخن در خصوص علم، جايگاه دانش، نقش آن در حيات انسان و توسعه جوامع بشري در قران كريم آمده است و رسالت بشر را تحصيل علم و دانش ذكر مي‌كند.

وي ادامه داد: طبق آيات قرآن كريم، انسان به عنوان يك موجود عاقل داراي اراده و اختيار بايد از همه توان و ظرفيت خويش براي آراسته شدن به گوهر علم بهره گيرد و پيام آيه قرآن اين است كه هر حركت، اقدام و سخني بدون علم ممنوع است.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: انساني كه از دانش و علم بهره نبرده است، بايد توقف كند و قرآن به اين پيام اكتفا نكرده و تهديد مي‌كند انساني كه بدون دانش و علم حركت مي‌كند بايد پاسخگو باشد و مورد سئوال قرار خواهد گرفت.

وي عنوان داشت: اگر همه انسان‌ها به ويژه كساني كه نقش والاتري در جوامع بشري ايفا مي‌كنند به اين پيام قرآن عمل مي‌كردند امروز هيچ معضلي در جامعه بشري وجود نداشت.

* در زمان حاكميت امام زمان (عج) تمام تصميمات با پشتوانه علمي است

ابوترابي توضيح داد: در دوران حاكميت امام عصر (عج) نيز در سطح كره خاكي در همه سطوح مديريت، هيچ تصميم و انتخابي بدون پشتوانه كامل علمي اتخاذ نمي‌شود و اگر عدالت رخ مي‌دهد و اگر همه ذخاير پنهان و آشكار زمين به ثمر مي‌نشيند، براي اين واژه كليدي است و اگر امنيت حاكم مي‌شود براي تحقق اين حقيقت است و اگر انسان‌ها به معرفت‌الله نائل مي‌شوند براي حركت علمي است.

وي تصريح كرد: اين روزها ايام سالگرد ارتحال مرجع بزرگ آيت‌الله بهجت است كه ايشان از دوران خردسالي اراده كرد با علم و معرفت حركت كند و به علم كلاسيك و مدرسه كه بسيار باارزش است و مقدمه تحصيل ساير علوم است، اكتفا نكرد، او در ساله عمل به اندوخته‌هاي علمي كلاسيك به مدارج عالي از علم و معرفتي دست يافت كه در مدرسه و دانشگاه قابل تحصيل نيست.

نماينده مردم قزوين در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين شخصيت برجسته تلاش كرد عقل را با علم بپروراند و اين عقل پرورده شده با علم مي‌تواند مسير حركت انسان را تبيين كند و ايشان هرچه اراده كرد انجام داد و هيچ گاه اراده او به امري كه به امضاي عقل، علم و شرع نرسيده بود، تعلق نگرفت.

* هنر مجامع دانشگاهي تربيت انسان است

وي اعلام كرد: همه ما مسئول هستيم اين راه را با اراده طي كنيم و شما دانش‌آموختگان ميهمان در ايران با آراستگي به علم و عمل برآمده از علم و تقوايي كه ثمره پيوند علم و عمل است و آراستگي به دانشي كه محصول تقواست پيام اسلام، قرآن، مكتب اهل بيت و نظام جمهوري اسلامي را براي ساير مجامع داشته باشيد.

ابوترابي يادآور شد: فراتر از علوم تجربي كه دنياي غرب خود را در زندان اين علوم از دست‌يابي به حقايق عالم محروم كرده است، انسان در سايه فراگيري علم و آراستگي به عمل برآمده از علم مي‌تواند به ملكوت راه يابد و عالم مُلك را زير پا گذارد.

وي عنوان داشت: هنر مجامع علمي و دانشگاهي تربيت انسان عالم نيست، بلكه تربيت انسان است، انساني كه در همه ابعاد و زوايا شخصيت او تجلي يافته است و در سايه آراستگي، علم و عمل صالح قله‌‌هاي بلند كمال را پيموده است.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: دانش‌آموختگان، انسانيت خود را به نمايش گذاريد و علم را در چهره انساني شما مشاهده مي‌كنند و انسان محصول مكتب قرآن و عترت است و اين مكتب از اين‌ ظرفيت باارزش برخوردار است.

* امروز تفكر امام خميني (ره) بر منطقه حاكم است

وي ادامه داد: امام خميني (ره) از استاد بزرگوارش شاه آبادي نقل مي‌كند كه گوهر وجود انسان با وزن عزم او شناخته مي‌شود، البته عزمي كه پشتوانه علمي و معرفتي دارد نه عزمي كه ريشه در هوا و هوس دارد.

ابوترابي گفت: امام خميني (ره) تجسم عزم و اراده‌اي بود كه از معرفت او به خدا و عقل سيراب شده و او از علم الهام مي‌گرفت و اين اراده‌اي بود كه دنياي امروز را متحول كرد.

وي تصريح كرد: امروز اراده، انديشه و تفكر امام خميني (ره) در دنياي اسلام و منطقه حكومت مي‌كند نه آمريكا، اراده و انديشه امام خميني (ره) عراق را هدايت و مديريت مي‌كند و تفكر امام بر فلسطين و لبنان حاكم است.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: امروز تفكر امام (ره) در رويارويي با زياده‌خواهي استكبار، استكبار جهاني را با چالش‌هاي جدي در همه عرصه‌هاي مختلف روبرو كرده است زيرا اين اراده از اراده الهي سرچشمه مي‌گرفت.

وي اظهار داشت: اميدواريم شما با آراستگي به علم و عمل صالح به هر كجا كه مي‌رويد ستاره‌اي پرفروغ بوده و فضاي زندگي فردي، خانوادگي و اجتماعي شما به نور علم و عمل صالح نوراني باشد و جامعه از بركات وجود شما بهره ببرد.

ابوترابي به دانش‌آموختگان غيرايراني توصيه كرد: خود را در خدمت مردم قرار دهيد و مردم براي خود نخواهيد بلكه دانش و زمان خود را براي مردم و جامعه قرار دهيد تا دنيا و آخرت شما اصلاح شود و اين جان آموزه‌هاي ديني و معارف اسلام و قرآن است.

* شتاب توليد علم در ايران 5/11 برابر جهان است

وي با اشاره به ظرفيت ايران در توليد علم افزود: يكي از مهمترين اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي تربيت انسان‌هاي عالم و فراهم آوردن بستر توسعه و رشد علمي در ساير كشورها به ويژه كشورهاي اسلامي است.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: خوشبختانه ما از ظرفيت بالا و ارزشمندي در توليد علم برخوردار هستيم و امروز شتاب توليد علم در جمهوري اسلامي ايران 5/11 برابر سرعت متوسط توليد علم در جهان است و ما با اين ظرفيت به ويژه در رشته‌هاي پزشكي مي‌توانيم در آينده منطقه و جهان به عنوان پيشگام ايفاي نقش كنيم و اميدواريم با تدابير مسئولان اين كار بزرگ سامان يابد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.