فارس: عضو انجمن گوش گلو و بيني ايران گفت: گلودرد پيشرونده كودكان ممكن است در صورتي كه با انسداد راه هوايي و تب همراه باشد ممكن است به علت نوعي باكتري به نام هموفيلوس آنفلوانزاي نوع B باشد كه بسيار خطرناك است و پزشكان بايد از افتراق آن با خروسك دقيق باشند.

ابراهيم رزم‌پا با بيان اينكه اپي گلوتيت يك عفونت ناگهاني و تهديدكننده زندگي دركودكان است كه در منطقه اپي‌گلوت روي مي‌دهد، اظهار داشت: شايعترين سن بروز اپي‌گلوتيت كه امكان دارد به مرگ هم بينجامد 1،5 تا 7 سالگي است كه با گلودرد پيشرونده سريع آغاز مي‌شود. لذا والدين گلودرد پيشرونده كودك خود را جدي بگيرند.

وي گفت:اپي‌گلوت يك صفحه بافتي كوچك در عقب گلو است كه از ورودي ناي مراقبت مي‌كند تا هنگام غذاخوردن مواد غذايي وارد ناي نشود.

وي با بيان اينكه اين بيماري منجر به انسداد راه هوايي فوقاني و نهايتاً تهديد زندگي بيمار مي‌شود تصريح كرد: شايعترين سن بروز آن 1،5 تا 7 سالگي است و گاهي با كروپ يا خروسك اشتباه مي‌شود.

رزم‌پا گفت: شايعترين عامل بيماري نوعي باكتري به نام هموفيلوس آنفلوانزا نوع B است. بيماري با گلودرد شروع شده و به سرعت شدت پيدا مي‌كند و طي چند ساعت منجر به سختي بلع غذا مي‌شود. بيمار طي 6 ساعت اول دچار اختلال در تنفس شده و صداهاي خشن تنفسي پيدا مي‌كند كه بروز اين صداها افتراق اين بيماري را از خروسك دچار مشكل مي‌كند.

اين متخصص گوش گلو و بيني ادامه داد: اين بيماران دچار تب و تعريق شديد بوده و نمي‌توانند سرفه كنند. بيمار سعي در عقب نگهداشتن سر و جلونگهداشتن تنه خود دارد. اگر طي 12 ساعت درمان هاي لازم و اقدامات محافظتي لازم صورت نپذيرد حتي منجر به انسداد كامل راه هوايي و مرگ مي‌شود.

وي اضافه كرد: اين بيماران را بايد به حالت نشسته نگه داشت و نبايد آنها را خواباند و بلافاصله به پزشك ارجاع داد. از دستكاري و معاينه ته حلق بيمار بدون وجود امكانات پيشگيرانه بايد اجتناب كرد. همچنين گرفتن عكس ساده گردن منجر به تشخيص در مرحله اول مي‌شود. گاهي براي تشخيص قطعي نياز به بيهوشي عمومي در اتاق عمل وجود دارد.

عضو انجمن گوش گلو و بيني ايران خاطرنشان كرد: شروع آنتي بيوتيك وريدي مناسب به همراه اقدامات محافظتي اوليه مثل شروع اكسيژن و نگهداري بيمار در ICU و مصرف آرامبخش مهمترين راه درمان است كه اين اقدامات احتمالاً تا 3 روز كفايت كرده ولي بيمار در ادامه نياز به ادامه درمان آنتي بيوتيكي و بخور مرطوب دارد.

وي يادآور شد: در صورتي كه كودك بزرگتر از 2 سال بوده و سابقه اپي‌گلوتيت در قبل را داشته حتماً از واكسن هموفيلوس آنفلوانزا استفاده كند.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.