مهر: استاد حوزه علمیه با اشاره به نقش برجسته مرجعیت شیعی در تشکیل نظام اسلامی گفت: اگر خدای ناکرده عظمت فتوای مراجع از بین برود فرهنگ اهل بیت(ع) تعطیل می‌شود و تمامی زحمت‌های پیامبر و امامان معصوم(ع) هدر می‌رود.

استاد حسین انصاریان غروب سه شنبه در سومین همایش بررسی نقش مرجعیت شیعه در احیاء دین و هدایت نسل جوان که از سوی هیئت و کانون خادم الرضا(ع) و دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار شد اظهار داشت: کسانی که در بدنه حکومت هستند اگر غیر از آنچه که اسلام و اهل بیت(ع) می‌خواهند عمل کنند خیانتشان از شاه در قیامت سنگین‌تر است چون شاه نمی‌گفت که مسلمان و مومن است و کراوات نمی‌زند و محاسن دارد، اما الان ادعا این است که متدین هستیم و به دنبال عدالت و اسلام هستیم.

وی بر لزوم تبیین عظمت فتوای مراجع برای مردم تاکید کرد و یادآور شد: باید برای مردم تشریح کرد که اگر این جایگاه و واجد شرایطی که در این جایگاه قرار می‌گیرد با سایت‌ها و ماهواره‌های دشمنان بشکند، شیعه همه چیزش را از دست می‌دهد.

انصاریان اضافه کرد: اگر عظمت فتوای مراجع از بین برود فرهنگ اهل بیت(ع) تعطیل می‌شود و تمامی زحمت‌های پیامبر و امامان ما هدر خواهد رفت.

رئیس موسسه دارالعرفان شیعی اظهار داشت: در سال 1342 فقیهی که بینایی بیشتری از دیگران داشت وقتی متوجه شد خطری برای فرهنگ اهل بیت پیش می‌آید تقیه را حرام اعلام کرد و 35 میلیون نفر در سال 1356 در برابر بدنه حکومتی که متکی به آمریکا، اسرائیل، چین و شوروی سابق بود ایستادند و این حکومت را متلاشی کردند.

نقش فقیهان در حفظ دین

انصاریان با اشاره به تلاش وافر فقیهان برای حفظ فرهنگ دینی و اسلامی تصریح کرد: فقیهان در فضای نبوت و امامت تربیت شده‌اند و فقیهی که می‌خواست در این جایگاه قرار گیرد از ابتدا این مواظبت را در خودش داشته و به صورت یکجا فقیه نشده است.

وی ادامه داد: این افراد متحمل زحمات و رنج‌های زیادی شدند و تمرین قوی اجتناب از گناهان حتی گناهان صغیره کردند تا حافظ دین و مطیع امر مولی شدند.

انصاریان گفت: فقیهان در جایگاه مرجعیت چنان جاذبه ایجاد کردند که بعد از غیبت امام عصر(عج) گروهی مشتاقانه به محضرشان شتافتند و صدها فقیه نظیر چنین فقیهانی تربیت شدند و میلیون‌ها نفر با اعتقاد دینی که از علم و عمل فقها برایشان رسیده بود مقلد شدند.

رئیس موسسه دارالعرفان الشیعی تصریح کرد: فقیهان و شاگردانشان و مقلدان در برابر انواع خطرات که قصد داشت چراغ نبوت و ولایت را خاموش کند و سفر توحید را جمع کند ایستادند و در این مسیر شکنجه و تبعید شدند و به زندان رفتند.

خیزش اسلام ناب، خطرسازان را مایوس کرد

وی با بیان اینکه خداوند آنقدر به فقیهان جامع الشرایط قدرت معنوی داد که با تقوا و باورشان دین و جامعه را از خطرات حفظ کردند، تصریح کرد: جهاد شیخ طوسی، شیخ مفید، شیخ صدوق و دیگر علمای بزرگ در زمانی که جنگ فرهنگی سختی علیه تشیع بود در هر دوره‌ای به تناسب زمان خطرات را به عقب می‌راندند و فرهنگ خدا را که عمر انبیا و ائمه برای تبلیغش گذشت حفظ کردند.

استاد انصاریان با اشاره به همراهی مردم با فقیهان گفت: مردم در هزار و 500 سال در نبود انبیا و ائمه به طور کامل از جان و مال و فرزندانشان گذشتند و در کنار فتوای فقیهان هزینه کردند تا به امروز که اسلام ناب و فرهنگ پاک پروردگار چنان قدرت و خیزشی پیدا کرد خطرسازان را مایوس و ناامید می‌کند.

وی ادامه داد: با این فقه شیعه، مرجعیت شیعه و قدرت معنوی و جاذبه‌های فرهنگ شیعی، بسیاری از افراد به عشق اسلام آمدند و اسلام سقیفه را قبول کردند اما به محض اینکه صدای انقلاب اسلامی را که یک فقیه جامع الشرایط ایجاد کرده بود شنیدند و پیروزی‌های حزب‌الله لبنان را دیدید به راحتی از سقیفه دست کشیدند و به فرهنگ تشیع روی آوردند.

طرح‌های استعماری انگلستان برای از بین بردن دین

رئیس موسسه دارالعرفان الشیعی گفت: اگر طرح‌های استعماری انگلستان به خصوص در زمان قاجاریه را مطالعه کنید، آنها از زمان فتحعلی‌شاه بنا داشتند دین و کرامت و تشیع را با ترفندهای مختلف از بین ببرند اما موفق نبودند تا اینکه یک کمپانی مربوط به تنباکو را وارد ایران کردند که این طرح به گستردگی جغرافیای ایران بود.

انصاریان اضافه کرد: این کمپانی به ظاهر یک وزراتخانه بود اما در واقع با این کار یک پادگان استعماری ساختند و وقتی فقیه جامع الشرایط میرزای شیرازی این وضعیت را مشاهده کرد و عمق مطلب را دریافت که اگر در برابر استعمار نایستد در آینده‌ای نزدیک تمام مساجد به کلیساها تبدیل می‌شود و مسلمانان به دین مسیحیت روی می‌آورند.

وی گفت: با اینکه تنباکو ذاتا حرام نبود ولی میرزای شیرازی احساس کرد که باید فتوا دهد و با فتوای این فقیه بود که کمر استعمار شکست و کمپانی جمع شد.

آیت‌الله فاضل لنکرانی رو در بایستی نداشت

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ابعاد شخصیتی آیت‌الله فاضل لنکرانی پرداخت و اظهار داشت: این مرجع عالیقدر بدون رو در بایستی جلوی مشکلات می‌ایستاد و با اندیشه و روش پاک خود پایه‌گذار مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) شد تا به جهان نشان دهد که حقوق و قوانینی که آنها ادعا می‌کنند در مقابل همه قوانین شیعه مانند بچه دهان ناشسته از شیر است و آنچه که فرهنگ اهل بیت می‌گوید در پختگی کامل و جامعیت و کمال است.

انصاریان اضافه کرد: آثار آیت‌الله فاضل لنکرانی به هر کجای دنیا برود انسان‌ها را شگفت‌زده می‌کند.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.