تاريخ : | | نویسنده : iraks

لابراتوارهای تحقیقاتی شرکت اینتل نرم افزار جدیدی را توسعه داده اند که می تواند فعالیت مغزی را تجزیه کرده و ذهن کاربر را بخواند.

پدیده ذهن خوانی دیگر یک فعالیت منحصر به دانشمندان روانشناسی و یا جادوگران نیست. لابراتوار Tech Heaven اینتل، شرکت تولیدکننده پردازشگرها نرم افزاری را معرفی کرده است که می تواند از طریق یک سیستم دقیق چیزی را که یک فرد درحال فکر کردن به آن است از طریق تحلیل فعالیت مغزی بخواند.

این تکنیک هنوز در فاز توسعه است اما در آینده نه چندان دور می تواند سناریویهای جدیدی را باز کند که به طور بالقوه تحولی در انفورماتیک مصرفی و یاری رساندن به افرادی که از ناتوانیهای حاد جسمی رنج می برند ایجاد کند.

این برنامه به یک دستگاه رزونانس مغناطیسی متصل می شود. در آزمایش این نرم افزار از فرد خواسته شد که به یکسری از نامهای رایج فکر کند. آلگوریتم با فکر کردن داوطلب به هر واژه، فضاهایی از مغز را که در زمان فکر کردن فعال می شوند رصد کرد. سپس از داوطلب خواسته شد که دوباره به یکی از واژگان قبلی فکر کند. در طول آزمایش، این سیستم دقت بالای 90 درصد را نشان داد.

بزرگترین محدودیتهای این فناوری مربوط به موانع و هزینه بالای دستگاههای کنونی رزونانس مغناطیسی است اما به اعتقاد محققان لابراتوارهای اینتل، ورود به این بخش می تواند در آینده ای نزدیک تمام این موانع را رفع کند.

براساس گزارش CNET، هدف این محققان از کار بر روی این آلگوریتمها ایجاد ماشینهای دروغ سنج جدید  نیست بلکه ارائه تعاملات جدید میان انسان و ماشین و هدایت رایانه ها بدون استفاده از صفحه کلید، ماوس و صفحات لمسی است.

همچنین این نرم افزارها اهمیت زیادی در یاری رساندن به افراد متاثر از ناتوانیهای حاد جسمی است به طوری که این افراد می توانند از طریق فکر کردن بسیار از فعالیتهای روزانه خود را انجام دهند.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.