عصر ایران – 85 نفر از ساکنان اسراییل با ارایه  دادخواستی به دادگاهی در آمریکا خواستار دریافت 1 میلیارد دلار غرامت بابت آسیب هایی شده اند که به آنها در جنگ 33 روزه حزب الله و اسراییل در تابستان 2006 وارد شده است .

به گزارش عصر ایران و به نقل از خبر گزاری " وای نت نیوز " ، این 85 نفر که مدعی اند در اثر حملات راکتی و خمپاره ای حزب الله به شهرهای اسراییل در جریان جنگ سال 2006 مصدوم شده یا اعضای خانواده هایشان را از دست داده اند  ، در دادخواست خود با ادعای اینکه ایران سلاح و کمک مالی در اختیار حزب الله لبنان قرار می دهد ، از بانک های صادرات و مرکزی ایران در خواست غرامت کرده اند .

وکیل این پرونده  با اشاره به اینکه  طبق گزارش وزارت خزانه داری آمریکا که در سال 2007 منتشر شده است  ، بانک صادرات ایران طی سال های 2001 تا 2006 میلیون ها دلار پول به حزب الله لبنان انتقال داده است ، مدعی شد که طبق قوانین مبارزه با تروریسم ! این بانک و بانک مرکزی ایران باید 1 میلیارد دلار بابت غرامت به این 85 نفر بپردازد .

" نیتسانا دارشان "  ، وکیل این پرونده ، با اشاره به اینکه بانک های مرکزی و صادرات ایران در نقش پمپاژ کننده پول به گروه حزب الله عمل می کنند ، مدعی شد در صورتی که این کمک های مالی به حزب الله نمی رسید این گروه قادر نبود دست به ساخت یا تهیه موشک هایی بزند که شهرهای اسراییل را هدف قرار دهد.

وی در شکایت نامه به دادگاه واشنگتن افزوده است : " این دو بانک آشکارا و آزادانه از تروریسم ! حمایت می کنند و مسئول صدماتی هستند که از سوی حزب الله لبنان به شهروندان اسراییلی وارد آمده است ".

در این شکایت ادعا شده است که ایران طی سال های منتهی به جنگ 33 روزه سال 2006 ،  سالانه 50 میلیون دلار به حزب الله لبنان از طریق سیستم بانکی خود کمک مالی کرده و از عملیات های تروریستی !! عناصر حزب الله علیه شهروندان اسراییلی حمایت کرده است .

رسانه های اسراییلی از این شکایت به عنوان " نخستین شکایت شهروندان آسیب دیده از ترور  اسراییل از سیستم بانکی ایران ! " نام برده اند .

البته این اولین باری نیست که اسرائیلی ها با چنین ادعاهای مضحکی ، برای ایران کیسه دوخته اند بلکه این قیبل پرونده سازی ها ، پیشینه ای چند ده ساله دارد.
وانگهی اگر استدلال این افراد درست باشد ، آنگاه اکثر مردم ایران که در جنگ 8 ساله آسیب دیده اند ، می توانند از اکثر کشورهای غربی به خاطر ارائه سلاح به رژیم عراق شکایت کیفری کنند و غرامت های چند صد میلیارد دلای بگیرند.
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.