رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: تا زمانی که مبارزه هست و عدالت وجود دارد، ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری فقید ونزوئلا نیز زنده خواهد ماند.

به گزارش ایرنا ˈمحمود احمدی نژادˈ صبح جمعه به وقت محلی در دیدار ˈاوو مورالسˈ رییس جمهور بولیوی با تسلیت درگذشت رییس جمهور فقید ونزوئلا اظهار داشت: چاوز شخصیت بزرگی بود که روحی انقلابی داشت و امروز تصور این که این برادر مبارز و انقلابی در کنارمان نیست بسیار غم انگیز و سخت است.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: چاوز دوست بسیار صمیمی و وفادار برای همه ملت ها بود و از این بابت نیز فقدان وی بسیار تاثرانگیز است.

رییس جمهوری اظهار داشت: امروز دوستداران و همراهان چاوز در ونزوئلا دور هم گرد آمده و معنای این اجتماع عظیم این است که چاوز زنده است و راه او ادامه خواهد داشت.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: امروز در ونزوئلا گرد هم جمع شده ایم تا با یکدیگر پیمان ببندیم و دست در دست یکدیگر قرار داده و پشتیبان و همراه هم در مسیر عدالت حرکت کنیم.

احمدی نژاد تصریح کرد: اگر چه ممکن است سران امپریالیسم از نبود چاوز خشنود باشند و خیال کنند که خلائی به وجود آمده است، اما به زودی خوشحالی آنها پایان خواهد یافت چرا که مردان بزرگی وجود دارند که راه چاوز را ادامه خواهند داد.

رییس جمهوری با بیان این که منطقه آمریکای لاتین در حال تحول بوده و ملت های این منطقه بیدار شده اند، اظهار داشت: امروز برخلاف گذشته از سلطه امپریالیسم در منطقه آمریکای لاتین کاسته شده و هر روز بر تعداد رهبران انقلابی این منطقه افزوده می شود و چاوز نقش مهمی در بیداری این منطقه داشته است.

احمدی نژاد در ادامه با تاکید بر لزوم تقویت هر چه بیشتر روابط ایران و بولیوی گفت: باید در کنار یکدیگر با تقویت هر چه بیشتر روابط در مسیر پیشرفت و برقراری عدالت در جهان حرکت کنیم و ایران به رهبران انقلابی و مردم مقاوم آمریکای لاتین افتخار می کند.

رییس جمهوری بولیوی نیز در این دیدار فقدان هوگو چاوز را حادثه ای غم انگیز توصیف کرد و اظهار داشت: اگر چه چاوز به لحاظ فیزیکی در بین ما نیست، اما در قلب و روح ملت ها زنده است و باید راه او را ادامه دهیم و عشق به ایشان بود که امروز سران بسیاری از کشورها را دور هم جمع کرده است.

ˈاوو مورالسˈ مقاومت خستگی ناپذیر ملت بزرگ ایران در مقابل امپریالیسم را تحسین برانگیز دانست و اظهار داشت: بولیوی خود را در کنار ملت ایران می داند و دست وحدت به ایران می دهد تا در کنار هم مسیر مبارزه با امپریالیسم را پیش ببریم.

وی بر تحکیم روابط ایران و بولیوی تاکید کرد و گفت: باید در مقابل امپریالیسم همکاری و هماهنگی های خود را به طور روزانه افزایش دهیم.

روسای جمهوری ایران و بولیوی در ادامه با تسلیت درگذشت هوگو چاوز بر ادامه راه وی در سایه وحدت و همبستگی تاکید کردند.

رپورتاژ
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
باربری و اتوبار تهران برای حمل بار

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.