تاريخ : | | نویسنده : iraks

اخبار ,اخبار اجتماعی ,قبر یارانه‌ای

 

اخبار اجتماعی - قبر یارانه‌ای بخرید!

بهشت زهرا(س) خانه آخر بسیاری از تهرانی هاست و طبق آمار سالانه حدود 150 هزار نفر در این آرامستان دفن می شوند.

از کسانی که قبر رایگان می گیرند تا کسانی که چندین میلیون تومان خرج خانه آخرت می کنند. البته رقم های ضد و نقیضی از قیمت قبر در بهشت زهرا(س) اعلام می شود و برخلاف قیمت های رسمی که مدیریت این آرامستان اعلام می کند، بعضی ها از رقم های نجومی می گویند.

تیرماه امسال شورای شهر تهران تصویب کرد که هر قبر در تمامی قطعات فاز سوم آرامستان بهشت زهرا(س) تا سقف 70 درصد ظرفیت آن فاز رایگان است و در صورتی که وابستگان متوفی تمایل به در اختیار گرفتن قطعه بالای این قبر را داشته باشند به ازای هر قطعه باید 350 هزار تومان بپردازند.

البته واگذاری هر قبر در این فاز پس از پرشدن 70 درصد ظرفیت تغییر می‌کند. بر این اساس در ظرفیت 70 تا 80 درصد، قیمت هر قبر 700 هزار تومان، در ظرفیت پذیرش 80 تا 90 درصد یک میلیون تومان و در ظرفیت 90 تا 100 درصد معادل 5/1 میلیون تومان را باید پرداخت کنند.


بر اساس تصمیم‌گیری اعضای شورای‌شهر قیمت قبور در فاز دوم آرامستان بهشت زهرا(س) تعیین شد. بر این اساس قیمت قبور تا سقف70 تا 80 درصد ظرفیت این قطعات2 میلیون تومان و سقف 80 تا 90 درصد 3 میلیون تومان خواهد بود. علاوه بر این قیمت قبور در قطعات فاز دوم با ظرفیت 90 تا 100 درصد معادل 4 میلیون تومان تعیین شد.

و حالا  اکبر توکلی، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در گفت و گو با سایت شفا آنلاین اعلام کرده که حدود 70 درصد شهروندان تهرانی از قبرهای رایگان استفاده می کنند.

طبق آنچه که توکلی اعلام کرده، قبور 3 طبقه در اختیار شهروندان قرار می گیرد که یک طبقه آن رایگان است و 2طبقه دیگر با قیمت یارانه ای هر طبقه 350هزار تومان واگذارمی شود.تسهیلات ویژه هم در نظر گرفته شده و اگر کسی توان پرداخت تمام هزینه 700 هزار تومان را به طور یکجا نداشته باشند، می تواند بخشی از آن را به صورت 10 قسط 35هزار تومانی پرداخت کرده و قبر را بخرد. البته هزینه دفن در بهشت زهرا(س) محدود به خرید قبر نمی شود و حمل و نقل،شست و شو، کفن و دفن، اکو و مداح ، 198 هزار تومان هزینه دارد که اگر واحد مددکاری این سازمان تشخیص دهد خانواده ای توان پرداخت هزینه های کفن ودفن را ندارد ، این مبلغ از آنها گرفته نمی شود.

قبر 80 میلیونی
همه کسانی دنبال خرید قبر در بهشت زهرا(س) هستند، قبر رایگان نمی گیرند. به گفته مدیر این آرامستان، 10درصد از مردم خواستار دفن در قطعات غیر جاری هستند که این سازمان از آنها حداکثر 10میلیون تومان دریافت می کند.البته در قیمت مصوب شورای شهر مشخص شده بود که هزینه دفن در قطعات قدیمی 10 تا 20 میلیون تومان است.

اما مردم از قیمت های متفاوت و فراتر از این می گویند. قیمت هایی که رسمی نیست اما گفته می شود که قیمت قبر براساس تعداد طبقات، نزدیکی به مترو و نبش خیابان ، از 6،5  میلیون تا 70 میلیون متغیر است.براساس گزارشی که مدتی پیش شبکه ایران تهیه کرد، قبوری که در قطعات قدیمی 70، 73 ،76 که نزدیک مترو هستند، از 40 تا 70 میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

کار فروش قبر به آگهی در اینترنت هم رسیده است. در یکی از همین آگهی ها، یک قبر سند دار در قطعه 101 بهشت زهرا، 80 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.در آگهی دیگری، قبر دو طبقه ای در قطعه 103 هم 40 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. 20 میلیون تومان رقمی است که برای قبری دو طبقه در قطعه 78 بهشت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.

کسانی که قبرهای قعات قدیمی تر را با این قیمت ها می فروشند مدعی هستند که بهشت زهرا این قبرها را به قیمت 6 تا 7 میلیون از آنها می خرد و با چند برابر افزایش به متقاضیان می فروشد و آنها ترجیح می دهند خودشان فروشنده اصلی باشند.

به نظر می رسد رقم 10 میلیون تومانی که شورای شهر مصوب کرده و مدیرعامل بهشت زهرا(س) می گوید، تنها روی کاغذ است و بازار خرید و فروش قبر از رقم های دیگری حکایت دارد و بسیار هم پر رونق است. اتفاقی که نشان می دهد اختلاف طبقاتی هنگام مردن هم پابرجاست!
اخبار اجتماعی - مجله مهر

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.